KULTURA / Výstavy

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: Pixabay
Datum konání: 28. 1. 2020 - 22. 3. 2020

Výstava představuje více než tři desítky knih vzniklých v průběhu několika staletí

PELHŘIMOV

Umění knihvazačů: Krása historické a současné knižní vazby. Tak se jmenuje výstava, která představuje více než tři desítky knih vzniklých v průběhu několika staletí. Výstavu, která je společným projektem Muzea Vysočiny Pelhřimov, Státního oblastního archivu v Třeboni a Státního okresního archivu Jihlava, můžete navštěvovat v Muzeu Vysočiny v Pelhřimově od 28. ledna do 22. března.

V první části expozice jsou vystaveny historické knižní vazby dokládající řemeslné dovednosti knihvazačů 16. až 18. století a také šikovnost současných studentek restaurátorství, které je v rámci svých závěrečných prací na Fakultě restaurování Univerzity Pardubice zrestaurovaly.

Druhou část výstavy tvoří početnější soubor uměleckých knižních vazeb od našich současných předních knihařů a knihařek, jež byly na výstavu zapůjčeny třeboňským archivem. Tyto knižní vazby vznikaly v rozmezí let 2007 až 2015 v rámci čtyř knihvazačských soutěžních přehlídek, pořádaných archivem. Expozice je doplněna textovými a obrazovými materiály, obsahujícími základní informace o podobě gotických, renesančních a barokních knižních vazeb.

Výstavu, která je společným projektem Muzea Vysočiny Pelhřimov, Státního oblastního archivu v Třeboni a Státního okresního archivu Jihlava, můžete navštěvovat v Muzeu Vysočiny v Pelhřimově od 28. ledna do 22. března.


termín výstavy: 28. ledna – 22. března 2020, Muzeum Vysočiny Pelhřimov
vstupné: 20 Kč
kontaktní osoba: Gabriela Krejčová Zavadilová, g.krejcova@muzeumpe.cz

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Čtyřiadvacátá dokumentární Ji.hlava začíná za čtyři dny – a bude on-line

Půjde o zcela plnohodnotný ročník, který nabídne více než 270 filmů, debaty s režiséry, diskuse Inspiračního fóra i program pro děti. Festival otevře

V nemocnicích Kraje Vysočina přibývá hospitalizovaných COVID pozitivních pacientů

K dnešnímu dni bylo ve všech pěti krajských nemocnicích zřizovaných Krajem Vysočina hospitalizováno 156 osob s různě vážným průběhem COVID-19. U pacie

Jak se daří vodním měkkýšům na Vysočině

Posledních několik let probíhá relativně intenzivní průzkum vodních měkkýšů v Kraji Vysočina zaměřený především na vodní toky.

DNES SE STALO

HISTORIE

2. prosince 1804

se Napoleon Bonaparte korunoval na císaře Francie.

DOPRAVA

2. prosince 1938

byl dán jižní Moravě do provozu Baťův kanál - vodní cesta spojující Otrokovice s Rohatcem.

VĚDA

2. prosince 1942

provedl Enrico Fermi první řízenou řetězovou jadernou reakci.