SPORT / Ostatní sporty

Popis: Mladí atleti trénovali na multifunkčním hřišti americký fotbal.
Mladí atleti trénovali na multifunkčním hřišti americký fotbal.
Autor / zdroj: Město Pelhřimov
25.1.2020

Mladí atleti trénovali na multifunkčním hřišti americký fotbal

PELHŘIMOV

Multifunkční hřiště u Základní školy Osvobození v Pelhřimově je využíváno i v zimě, a to trochu netradičně. Ve čtvrtek 23. ledna tu totiž Liga atletů Pelhřimov (LAP) pořádala nábor a zároveň jakýsi zahajovací trénink pro mladé hráče amerického fotbalu.

Děti z našeho oddílu dorůstají, jejich schopnosti se rozvíjejí a chtějí kromě individuálního sportu dělat i kolektivní. Začal je bavit americký fotbal, uvidíme, jak se to bude dál vyvíjet,“ prozradil důvod zajímavé akce trenér LAP Marcel Brož.

Spolupracujeme s jihlavským týmem Vysočina Gladiators a možná bychom mohli fungovat jako jakási jejich „líheň“. Oni v současné době nehrají kategorii pod 15 let, kterou my bychom rádi do budoucna obsadili,“ vysvětlil.

Že zájem o americký fotbal ze strany aktérů prvního tréninku je opravdu seriózní, o tom svědčila i účast konzultantky z USA Amy Boswell (na prvním snímku vpravo), díky které si děti si při tréninku mimo jiné mohly nenásilnou formou  procvičit angličtinu.

Liga atletů Pelhřimov žije i jinak velmi aktivně. Za zmínku určitě stojí třeba to, že volí ze svých řad Sportovce roku LAP (držitelkou tohoto titulu za loňský rok je Zlata Vratišovská) a od letošního ledna vydává vlastní časopis.

Autor / zdroj: Andrea Unterfrancová

DALŠÍ ČLÁNKY

Čtyřiadvacátá dokumentární Ji.hlava začíná za čtyři dny – a bude on-line

Půjde o zcela plnohodnotný ročník, který nabídne více než 270 filmů, debaty s režiséry, diskuse Inspiračního fóra i program pro děti. Festival otevře

V nemocnicích Kraje Vysočina přibývá hospitalizovaných COVID pozitivních pacientů

K dnešnímu dni bylo ve všech pěti krajských nemocnicích zřizovaných Krajem Vysočina hospitalizováno 156 osob s různě vážným průběhem COVID-19. U pacie

Jak se daří vodním měkkýšům na Vysočině

Posledních několik let probíhá relativně intenzivní průzkum vodních měkkýšů v Kraji Vysočina zaměřený především na vodní toky.

DNES SE STALO

HISTORIE

2. prosince 1804

se Napoleon Bonaparte korunoval na císaře Francie.

DOPRAVA

2. prosince 1938

byl dán jižní Moravě do provozu Baťův kanál - vodní cesta spojující Otrokovice s Rohatcem.

VĚDA

2. prosince 1942

provedl Enrico Fermi první řízenou řetězovou jadernou reakci.