KULTURA / Výstavy

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: Pixabay
Datum konání: 28. 1. 2020 - 22. 3. 2020

Výstava představuje více než tři desítky knih vzniklých v průběhu několika staletí

PELHŘIMOV

Umění knihvazačů: Krása historické a současné knižní vazby. Tak se jmenuje výstava, která představuje více než tři desítky knih vzniklých v průběhu několika staletí. Výstavu, která je společným projektem Muzea Vysočiny Pelhřimov, Státního oblastního archivu v Třeboni a Státního okresního archivu Jihlava, můžete navštěvovat v Muzeu Vysočiny v Pelhřimově od 28. ledna do 22. března.

V první části expozice jsou vystaveny historické knižní vazby dokládající řemeslné dovednosti knihvazačů 16. až 18. století a také šikovnost současných studentek restaurátorství, které je v rámci svých závěrečných prací na Fakultě restaurování Univerzity Pardubice zrestaurovaly.

Druhou část výstavy tvoří početnější soubor uměleckých knižních vazeb od našich současných předních knihařů a knihařek, jež byly na výstavu zapůjčeny třeboňským archivem. Tyto knižní vazby vznikaly v rozmezí let 2007 až 2015 v rámci čtyř knihvazačských soutěžních přehlídek, pořádaných archivem. Expozice je doplněna textovými a obrazovými materiály, obsahujícími základní informace o podobě gotických, renesančních a barokních knižních vazeb.

Výstavu, která je společným projektem Muzea Vysočiny Pelhřimov, Státního oblastního archivu v Třeboni a Státního okresního archivu Jihlava, můžete navštěvovat v Muzeu Vysočiny v Pelhřimově od 28. ledna do 22. března.


termín výstavy: 28. ledna – 22. března 2020, Muzeum Vysočiny Pelhřimov
vstupné: 20 Kč
kontaktní osoba: Gabriela Krejčová Zavadilová, g.krejcova@muzeumpe.cz

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Běh pro úsměv 2020: plánovaný program a výzva pro veřejnost

Už posedmé se v Pelhřimově uskuteční Běh pro úsměv, který je nejen sportovní aktivitou podporující dobrou věc (polovina peněz ze startovného putuje na

Mladí atleti trénovali na multifunkčním hřišti americký fotbal

Multifunkční hřiště u Základní školy Osvobození v Pelhřimově je využíváno i v zimě, a to trochu netradičně. Ve čtvrtek 23. ledna tu totiž Liga atletů

Poznáte a znáte okouzlující města a městečka České republiky? Zahrajte si rozvernou hru o krásných městech

Poznáte a znáte okouzlující města a městečka České republiky? Zahrajte si rozvernou hru o krásných městech naší krásně země, kterou pořádá Sdružení hi

DNES SE STALO

HISTORIE17. února 1754

Marie Terezie nařizuje sčítání lidu. Jedná se o první sčítání lidu na našem území.

POČASÍ17. února 1959

byla vypuštěna první meteorologická družice - Vanguard 2. Byla to hliníková koule o hmotnosti 10 kg o průměru 508 mm. Na povrchu družice se nacházely 4 antény, uvnitř byly umístěny dva teleskopy s fotobuňkami pro měření osvětlení zemského povrchu, magnetopáskových datový záznamník, chemické baterie, rádio vysílače a potřebná elektronika.

VESMÍR17. února 2004

došlo k objevu planetky Orcus, která byla pojmenována po postavě z římské mytologie, bohu a vládci podsvětí Orcovi.

POZVÁNKA OBRAZEM