SPORT / Ostatní sporty

Popis: Mladí atleti trénovali na multifunkčním hřišti americký fotbal.
Mladí atleti trénovali na multifunkčním hřišti americký fotbal.
Autor / zdroj: Město Pelhřimov
25.1.2020

Mladí atleti trénovali na multifunkčním hřišti americký fotbal

PELHŘIMOV

Multifunkční hřiště u Základní školy Osvobození v Pelhřimově je využíváno i v zimě, a to trochu netradičně. Ve čtvrtek 23. ledna tu totiž Liga atletů Pelhřimov (LAP) pořádala nábor a zároveň jakýsi zahajovací trénink pro mladé hráče amerického fotbalu.

Děti z našeho oddílu dorůstají, jejich schopnosti se rozvíjejí a chtějí kromě individuálního sportu dělat i kolektivní. Začal je bavit americký fotbal, uvidíme, jak se to bude dál vyvíjet,“ prozradil důvod zajímavé akce trenér LAP Marcel Brož.

Spolupracujeme s jihlavským týmem Vysočina Gladiators a možná bychom mohli fungovat jako jakási jejich „líheň“. Oni v současné době nehrají kategorii pod 15 let, kterou my bychom rádi do budoucna obsadili,“ vysvětlil.

Že zájem o americký fotbal ze strany aktérů prvního tréninku je opravdu seriózní, o tom svědčila i účast konzultantky z USA Amy Boswell (na prvním snímku vpravo), díky které si děti si při tréninku mimo jiné mohly nenásilnou formou  procvičit angličtinu.

Liga atletů Pelhřimov žije i jinak velmi aktivně. Za zmínku určitě stojí třeba to, že volí ze svých řad Sportovce roku LAP (držitelkou tohoto titulu za loňský rok je Zlata Vratišovská) a od letošního ledna vydává vlastní časopis.

Autor / zdroj: Andrea Unterfrancová

DALŠÍ ČLÁNKY

Běh pro úsměv 2020: plánovaný program a výzva pro veřejnost

Už posedmé se v Pelhřimově uskuteční Běh pro úsměv, který je nejen sportovní aktivitou podporující dobrou věc (polovina peněz ze startovného putuje na

Mladí atleti trénovali na multifunkčním hřišti americký fotbal

Multifunkční hřiště u Základní školy Osvobození v Pelhřimově je využíváno i v zimě, a to trochu netradičně. Ve čtvrtek 23. ledna tu totiž Liga atletů

Poznáte a znáte okouzlující města a městečka České republiky? Zahrajte si rozvernou hru o krásných městech

Poznáte a znáte okouzlující města a městečka České republiky? Zahrajte si rozvernou hru o krásných městech naší krásně země, kterou pořádá Sdružení hi

DNES SE STALO

HISTORIE17. února 1754

Marie Terezie nařizuje sčítání lidu. Jedná se o první sčítání lidu na našem území.

POČASÍ17. února 1959

byla vypuštěna první meteorologická družice - Vanguard 2. Byla to hliníková koule o hmotnosti 10 kg o průměru 508 mm. Na povrchu družice se nacházely 4 antény, uvnitř byly umístěny dva teleskopy s fotobuňkami pro měření osvětlení zemského povrchu, magnetopáskových datový záznamník, chemické baterie, rádio vysílače a potřebná elektronika.

VESMÍR17. února 2004

došlo k objevu planetky Orcus, která byla pojmenována po postavě z římské mytologie, bohu a vládci podsvětí Orcovi.

POZVÁNKA OBRAZEM