SPORT / Hokej

Popis:
10.10.2017

Kadaň doma poprvé zabodovala proti Třebíči

KADAŇ / TŘEBÍČ

Trhači hlásí druhou výhru, a to proti SK Horácká Slavia Třebíč. Zároveň se jedná o vůbec první úspěch před domácím publikem. Dvoubrankové vedení, o které se zasloužili Nicolas Hlava a Jan Havel, si domácí hokejisté nechali v poslední části vzít během tří minut Richardem Divišem. Nakonec však definitivně o zápasu rozhodl Darek Hejcman, a Kadaňští si tak připisují další tři body do tabulky WSM Ligy.

V úvodu se snažil prosadit Jakub Chrpa, jehož pokus byl zneškodněn třebíčskou obranou. V páté minutě se před Pavla Jekela dostal Jaroslav Kůs, ale hostující brankář byl připraven a přikryl puk lapačkou. V téže minutě se naskytla šance pro Horáckou Slavii, když se z ničeho nic Richard Diviš objevil před Štěpánem Lukešem, trefil však jen tyčku. V deváté minutě zkoušel štěstí Nicolas Hlava ostrou ranou, již Pavel Jekel vyrazil.

Po vyloučení Jana Havla ve dvanácté minutě si rozuměl David Dolníček s Romanem Eratem, a zásobovali tak Štěpána Lukeše několika střelami – bez úspěchu. Na konci patnácté minuty se nadvakrát se pokoušel prosadit Martin Tůma. I přes obrovský tlak zvládl třebíčský gólman vše vyřešit. V závěru první periody se mohl radovat Michal Vodný, jemuž nahrával Richard Kristl. Šestadvacetiletý prvně jmenovaný útočník pokus ale nezužitkoval, a do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu 0:0.

Hned v první minutě druhé třetiny zasahoval Štěpán Lukeš lapačkou po palbě Jana Wasserbauera z ostrého úhlu. Puk z pravého kruhu vypálil i Nicolas Hlava, z čehož si však Pavel Jekel nedělal příliš velké starosti. V pětadvacáté minutě se snažil o změnu stavu Silvester Kusko střelou od pravého mantinelu. O dvě minuty později ho následoval třebíčský spoluhráč Karel Nedbal, který následně zblokoval šanci Ondřeje Procházky. Třebíč se opravdu činila, protože další pokus přišel zanedlouho, kdy měl Roman Erat vynikající palebnou pozici, puk ovšem skončil pouze v boční síti.

To byl ve třicáté minutě impuls pro Nicolase Hlavu, jenž po odraženém nahození Jaroslava Kůse nekompromisně poslal puk za Jekelova záda a dostal Kadaňské do jednogólového vedení – 1:0. Za minutu byl při chuti Jakub Trefný, který vyslal dělovku do lapačky hostujícího gólmana. V pětatřicáté minutě přišla opět radost Trhačů. Tentokrát stav na 2:0 navýšilJan Havel. Po přihrávce Luboše Roba se dostal do samostatného úniku, jenž střelou k tyči bezchybně proměnil. Na druhé straně v závěru druhé části nadělala ještě problémy tvrdá střela Karla Nedbala a Štěpán Lukeš si připsal další zákrok.

Nadějný vstup do třetího dějství měl Jakub Chrpa, jehož střela dopadla kousek mimo od třebíčské branky. Richard Diviš v páté minutě snížil náskok Trhačů na 2:1. Bývalý kadaňský útočník využil zaváhání obranné dvojice, projel mezi kruhy a zakončil do šibenice Lukešovy klece. Neuběhly ani tři minuty a Richard Diviš opět skóroval. Po další chybě v obranném pásmu se Diviš zmocnil puku a razantně prostřelil Lukeše, čímž vyrovnal stav zápasu na 2:2.

V padesáté minutě to zkoušel Jaroslav Kůs a po něm ihned Jakub Trefný. Pavel Jekel měl spoustu práce až nakonec nezabránil gólové střele Darka Hejcmana, který využil odražené střely Jakuba Trefného a vstřelil rozhodující gól do odkryté brány – 3:2.

Třebíč se v následujících třech minutách nechala dvakrát vyloučit, Černožlutí však tyto prohřešky nepotrestali. V šestapadesáté minutě mohl opět navýšit stav zápasu Darek Hejcman, ale v klíčový moment promáchl před odkrytou brankou. V poslední minutě základní hrací doby se Horácká Slavia rozhodla pro hru v šesti, kterou ukončilo vyloučení jediného střelce hostů – Richarda Diviše. Se závěrečnou sirénou se Kadani oficiálně připsaly vytoužené tři domácí body.

SK Trhači Kadaň - SK Horácká Slavia Třebíč 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 30. Hlava (Kůs), 35. Havel (Rob), 51. Hejcman (Trefný, Szathmáry) – 45. Diviš, 48. Diviš
Rozhodčí: Valenta, Kostourek – Malý, Šimán
Vyloučení: 4:5
Využití: 1:0
Diváci: 310

SK Trhači Kadaň: Lukeš – Szathmáry, Trefný, Cestr, Rašner, Chalupa, Blaha, Černý – Procházka, Hejcman, Krejčiřík – Hlava, Kůs, Chrpa – Havel, Rob, Tůma – Rindoš, Ringler

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Půža, Kaláb, Spurný, Nedbal, Čejka, Hort – Wasserbauer, Erat, Vodný – Diviš, Dolníček, Kristl – Malec, Kusko, Paták – Ferda, Král, Kratochvíl

 

Autor / zdroj: Sabina Nováková / skkadan.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

10. ročník soutěže S Vysočinou do Evropy odstartuje už v říjnu

Kraj Vysočina vyhlašuje 10. ročník vědomostní soutěže S Vysočinou do Evropy. Soutěž je určena pro žáky středních škol. Trojici nejúspěšnějších odmění

Post

Zámek Žirovnice se rozloučí s prázdninami

Letní slavnost pro děti, bohatý program, odpoledne plné zábavy. Takovým způsobem se zámek Žirovnice rozloučí s letošními prázdninami. Akce se uskutečn

Post

V kapli hradu Kámen skončily archeologické práce. Na jediné dva dny se otevře veřejnosti

Jedenáct rakví s ostatky šlechtických majitelů hradu Kámen a jednu rakev světské osoby vyzdvihli v minulých týdnech antropologové a archeologové z kry

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA