Tomáš Duba v souboji s Jugasem.
14.5.2017

Poslední domácí zápas Zlín nezvládl, Jihlavě podlehl o tři branky

ZLÍN / JIHLAVA

Jihlava, která bojuje o záchranu si z Letné odváží všechny body za vítězství 3:0. Vše začalo na konci prvního poločasu, když si míč do vlastní sítě srazil Hubáček. Poté se dvakrát prosadil hostující kanonýr Ikaunieks a bylo hotovo. Zlín se na jaře domácí výhry nedočkal.

První střelu na branku jsme viděli už ve 2. minutě hry, když se Bartolomeu krásně odpoutal od svého obránce a předložil míč ke střele Hubáčkovi, jehož ránu k tyči musel Rakovan vyrážet na roh. V 9. minutě se ke střele z dálky odhodlal Rabušic, ale jeho rána skončila těsně nad břevnem. Následně se do vápna vřítil jihlavský střelec Ikaunieks, který ale z boku trefil boční síť. K šanci se skoro dostal i Vukadinovič, ale u dlouhé přihrávky za obranu byl o něco dřív brankář Rakovan.

Poté chvíli převzala iniciativu Jihlava, ale na víc než nepřesné střely, či jeden roh se nezmohla. A když už se jedna velká šance rýsovala, byl na místě kapitán Jugas. Na straně Vysočiny se do zakončení dostával Tlustý, ale jeho pokus z dálky skončil v rukavicích pozorného Švengera. Ve 35. minutě se prošel přes obranu Holík, ale když se dostal ke střele v šestnáctce trefil jen boční síť. Chvíli poté pálil z dálky Tlustý, ale branku i napodruhé minul.

Ve 42. minutě se po rychlé akci dostal do zakončení Holík, kterému na hranici velkého vápna nahrál Vukadinovič, ale pokus zlínského záložníka tečoval obránce na roh. Po něm se do šance dostal Kopečný, který hlavičkoval před brankou, ale reflexivním zákrokem jeho pokus zneškodnil Rakovan. Ševci ale stejně jako v Brně, nezvládli závěr poločasu. Jakub Fulnek poslal centr do vápna a do branky si ho nechtěně srazil David Hubáček. Vysočina tak po první půli vedla 1:0.

Na začátku druhé půle bylo k vidění několik nebezpečných centrů ze strany ševců do vápna, ale ani jednou se nepodařilo, aby na něj někdo ze Zlínských dosáhl. V 60. minutě šli hostí do rychlého protiútoku. Sám proti Švengerovi byl Fulnek, který překonal i zlínského brankáře, ale na poslední chvíli zabránil v cestě míče do prázdné branky Jugas. O chvíli později už se ale Vysočina prosadila. Po rohovém kopu se ve vápně nejrychleji zorientoval Davis Ikaunieks, jenž poslal míč za záda Švenegera a bylo to 2:0 pro hosty.

Šanci na snížení měl Bartolomeu, když si jeho hlavičku málem srazil do vlastní sítě Krejčí. Po něm to zkusil střelou z dálky Hnaníček, ale jeho přízemní ránu chytil Rakovan do rukavic. O chvíli později se ke střele protlačil Bartolomeu, ale opět ztroskotal na brankáři hostí. V 80. minutě zasadila Jihlava domácím další úder. Do rozhozené obrany vletěl Davis Ikaunieks, který neměl problém svou střelu poslat k tyči zlínské branky a přidat svůj druhý gól v zápase. Výsledkem 3:0 pro Vysočinu i celé utkání skončilo.

>FC Fastav Zlín - FC Vysočina Jihlava 0:3 (0:1)

Branky: 45+1. Hubáček (vla.), 63. a 80. D. Ikaunieks
Rozhodčí: Zelinka – Urban, Vlček
ŽK: 23. Holík, 58. Pazdera
Diváci: 3373

FC Fastav Zlín: Švenger – Pazdera (65. M. Mlýnek), Jugas, Bačo, Hubáček – Kopečný, Holík, Hnaníček, Bartolomeu (80. Janíček) – Fantiš (58. Beauguel), V. Vukadinovič

FC Vysočina Jihlava: Rakovan – Tlustý, Štěpánek, Krejčí, Urdinov – Fulnek (89. Záviška), Hronek (65. Dvořák), Vaculík, Popović – D. Ikaunieks, Rabušic (79. Duba)

Autor / zdroj: Michal Sedláček / fcfastavzlin.cz