KULTURA / Ostatní

Právě vychází nový časopis Dráček

21. 6. 2013 0:00:00
Foto: www.casopis-dracek.cz

Časopis Dráček je určen nejen dětem od 3 do 7 let, ale pro inspiraci učitelkám mateřských škol a učitelkám I. stupně zákládních škol - a taky všem maminkám, které rády tráví se svými dětmi čas aktivně a smysluplně a vývoj jejich dětí jim není lhostejný.

Při vytváření koncepce Dráčka byli redaktorům nápomocni známí ilustrátoři a spisovatelé, jejichž tvorba je zaměřena na děti. Na Vzniku Dráčka se podílí rovněž dětská psycholožka, logopedka a učitelka mateřské školy i alternativní ZŠ.

Obsah časopisu: krátké poučné pohádky, doplňovačky, luštění a hlavolamy přizpůsobené předškolním dětem, poznávání barev, písmenek a čísel zábavnou formou, vystřihovánky 3D modelů, logopedické veršovánky, nácviky písmenek pomocí obrázků, hrátky s logikou...

Autor / zdroj: PR


VÍCE Z REGIONU

Kamenice nad Lipou bude hostit Mezinárodní Novákovu klavírní soutěž

Ve dnech 15. až 17. května 2015 se stane Kamenice nad Lipou pošesté hostitelem Mezinárodní Novákovy klavírní soutěže (MNKS) pro 37 pianistů. Soutěž má již tradici, která je vyjádřena účastí zahraničních klavíristů, ale i mezinárodní úrovní poroty.

Speciální technické stavebnice by mohly být k dispozici už pro nové prvňáčky na Vysočině

Rozvoj technické tvořivosti už na základních školách dostane na Vysočině od nového školního roku nový rozměr. Vedle pokračujícího projektu Merkury do škol pro žáky 4. – 8. ročníků základních škol se Kraj Vysočina chystá nabídnout obdobné tvořivé aktivity i mladším žákům 1. – 3. ročníků základních škol.

Rozšafná Marná opatrnost Fredericka Ashtona završí sezonu baletů v kině

Závěr sezónního cyklu Balet v kině patří jiskřivě rozšafné venkovské taškařici choreografického velikána Fredericka Ashtona.

Čarodějnice ještě nezačaly a na Vysočině už v noci hořely dvě vatry. Obě vzplály rukou žháře

Jen několik málo minut od sebe dělilo požár vatry v Pošné na Pelhřimovsku a v Želetavě na Třebíčsku. Obě vatry, které byly postaveny na pálení čarodějnic, vzplály úmyslně.

DOPORUČUJEME


REKLAMAREKLAMA

REGIONÁLNÍ PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu