KULTURA / Ostatní

Právě vychází nový časopis Dráček

21. 6. 2013 0:00:00
Foto: www.casopis-dracek.cz

Časopis Dráček je určen nejen dětem od 3 do 7 let, ale pro inspiraci učitelkám mateřských škol a učitelkám I. stupně zákládních škol - a taky všem maminkám, které rády tráví se svými dětmi čas aktivně a smysluplně a vývoj jejich dětí jim není lhostejný.

Při vytváření koncepce Dráčka byli redaktorům nápomocni známí ilustrátoři a spisovatelé, jejichž tvorba je zaměřena na děti. Na Vzniku Dráčka se podílí rovněž dětská psycholožka, logopedka a učitelka mateřské školy i alternativní ZŠ.

Obsah časopisu: krátké poučné pohádky, doplňovačky, luštění a hlavolamy přizpůsobené předškolním dětem, poznávání barev, písmenek a čísel zábavnou formou, vystřihovánky 3D modelů, logopedické veršovánky, nácviky písmenek pomocí obrázků, hrátky s logikou...

Autor / zdroj: PR


VÍCE Z REGIONU

Po Merkurech se mohou základní školy těšit na další stavebnice

Už rok mohou vybrané základní školy na Vysočině využívat ve výuce stavebnici Merkur. Šroubky a destičky skládají žáci čtvrtých až osmých ročníků podle konstrukčních doporučení, která pro ně zpracoval tým odborníků za podpory Kraje Vysočina.

Vysočinu od pátku trápil déšť. Hasiči zasahovali u téměř tří desítek událostí

U 27 událostí zasahovali v pátek a o víkendu hasiči na Vysočině v souvislosti s počasím. Nejčastěji čerpali vodu ze zatopených sklepů rodinných domů a čistili ucpané kanalizace.

Firmy na Vysočině mohou nově získat titul Podnik přátelský rodině

Hledá se podnik přátelský rodině! Tak zní výzva Kraje Vysočina směrem k regionálním zaměstnavatelům, kteří se aktivně podílí na slaďování rodinného a pracovního života, zavádí prorodinná opatření a dbají na rovné příležitosti pro ženy a muže. Pravidla soutěže, kterou Kraj Vysočina vyhlásí 1. října, schválilo dnes krajské zastupitelstvo.

Ročně v České republice pomáhá až 10 000 zaměstnanců, nejvíce v Praze a Středočeském kraji

Po letech, kdy bylo dobrovolnictví chápáno jako součást socialismu, a tedy jako cosi povinného, zažívá nyní svůj velký rozkvět v podobě firemního dobrovolnictví.

DOPORUČUJEME


REKLAMAREKLAMA

REGIONÁLNÍ PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu